Bankový lupič ušiel na ‚škodovke‘ do Česka, kde sa stratil

Dolnorakúsky kriminálny úrad očakáva pomoc verejnosti v podobe informácií o lupičovi a zdôraznil, že banka vypísala významnú odmenu.Viedeň/Seefeld-Kadolz 3. mája (WebNoviny.sk) – Pobočka Raiffeisenbank v obci Seefeld-Kadolz v dolnorakúskom okrese Hollabrunn sa utorok po druhý raz v priebehu necelých troch mesiacov stala dejiskom ozbrojeného lúpežného prepadnutia.

Páchateľ, ktorý mal slnečné okuliare a sveter s kapucňou, ušiel z miesta činu na vozidle typu Škoda Fabia čiernej farby s odcudzeným českým evidenčným číslom do ČR. Napriek tomu, že ho manželský pár prenasledoval cez hranice až po Jaroslavice, napokon ho stratil z očí. Pátranie po mužovi zatiaľ neprinieslo očakávaný výsledok. Informácie priniesla tlačová agentúra APA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Žiadny z dvoch prítomných zamestnancov filiálky finančného ústavu ani troch klientov neutrpel zranenia, všetci však utrpeli šok. Hľadaný muž, ktorý mal podľa zamestnancov pobočky zrejme na svedomí aj prepad zo 16. februára, by podľa ich opisu mohol mať 30-40 rokov, je štíhlej športovej postavy, pričom meria asi 180 centimetrov. Hovoril nemecky s evidentným akcentom.

Dolnorakúsky kriminálny úrad očakáva pomoc verejnosti v podobe informácií o lupičovi zdôrazniac, že spomínaná banka vypísala za informácie, ktoré by viedli k vypátraniu páchateľa, významnú odmenu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016