B92: Maďari začali s odsunom ilegálnych migrantov do Srbska

Srbská televízia tvrdí, že k vyhosťovaniu nedochádza cez riadne hraničné priechody, ale cez provizórne priechody vo vlani zriadenom hraničnom plote.Belehrad/Budapešť 6. júla (WebNoviny.sk) – Maďarsko začalo v noci na stredu s odsunom ilegálnych migrantov späť do Srbska. Informovala o tom belehradská rozhlasová a televízna stanica B92.

Podľa nej nedochádza k vyhosťovaniu cez riadne hraničné priechody, ale cez provizórne priechody vo vlani zriadenom hraničnom plote. Stanica B92 neuspela u maďarských orgánov so žiadosťou o povolenie nakrúcať túto operáciu.

Odporúčame:

Maďari skúšajú nervy Únie, vláda vyzýva na ´nie´ imigrantom

Prevádzači na maďarsko-srbských hraniciach používajú drony

V priebehu uplynulej noci sa spomínaným spôsobom presunulo z Maďarska do Srbska 190 nelegálnych migrantov. Budapešť chce údajne týmto spôsobom deportovať okolo 17.000 migrantov. Srbský premiér Aleksandar Vučič v reakcii na tieto mediálne správy zdôraznil, že jeho krajina nezmení utečeneckú politiku.

Na srbskej strane hraničného priechodu Horgoš-Röszke čakalo aj v stredu asi 500 ľudí na legálne prekročenie srbsko-maďarských hraníc. Maďarsko však denne vpúšťa na svoje územie iba 30 utečencov, informovala agentúra APA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016