Azerbajdžan je po požiari v elektrárni stále bez elektriny, metro obnovia vo štvrtok ráno

363886_elektrina 1 676x451.jpg

BAKU 4. júla (WebNoviny.sk) – V Azerbajdžane sú v stredu už druhým dňom rozsiahle časti krajín bez elektrického prúdu. Týka sa to aj metropoly Baku, kde síce prívod elektriny v utorok po prvom výpadku obnovili, no v stredu začal na mnohých miestach opäť haprovať. Po viacnásobnom prerušení dodávky elektriny sa v stredu rozhodli zatvoriť aj celé metro, pričom otvoriť ho pre cestujúcich plánujú až najskôr vo štvrtok ráno.

Najrozsiahlejšie výpadky elektrickej energie od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991 sa v Azerbajdžane začali už v utorok skoro ráno, kedy sa ponorila do tmy celá metropola Baku a ďalších 40 azerbajdžanských miest a regiónov. Územie, ktoré bolo v utorok bez elektrického prúdu, pokrývalo takmer celú krajinu.

Príčinou problémov je havária v obrovskej vodnej elektrárni Mingačevir, ktorá sa nachádza neďaleko rovnomenného mesta na rieke Kura. Podľa azerbajdžanského ministerstva pre výnimočné situácie jednu z častí elektrárne zasiahol požiar, ktorý si ale nevyžiadal žiadne obete ani zranenia a po dvadsiatich minútach sa ho podarilo uhasiť.

Viac k témam: Azerbajdžan, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Azerbajdžan je po požiari v elektrárni stále bez elektriny, metro obnovia vo štvrtok ráno © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2018