Autorka upírskej ságy Twilight pripravuje špionážny triler

Stephenie Meyer plánuje v novembri vydať knihu The Chemist o bývalej tajnej agentke, ktorá je na úteku pred bývalými zamestnávateľmi.BRATISLAVA 21. júla (WebNoviny.sk) – Americká spisovateľka Stephenie Meyer vydá v novembri špionážny román o tajných agentoch s názvom The Chemist. Informovala o tom na svojej webstránke, kde tiež zverejnila obálku knihy a stručnú synopsu diela.

Hlavnou hrdinkou je bývalá tajná agentka, ktorá je na úteku pred bývalými zamestnávateľmi, no aby si očistila meno a zachránila život, musí vyriešiť ešte jeden prípad. „The Chemist je výsledkom spojenia môjho citu pre romantiku a posadnutosti Jasonom Bourneom a Aaronom Crossom,” uviedla 42-ročná autorka vo vyhlásení, ktoré zverejnil Wall Street Journal. Ako dodala, rada trávila čas s „akčnou hrdinkou, ktorej hlavnými zbraňami nie sú pištole, nože alebo svaly, ale mozog“.

Stephenie Meyer je známa predovšetkým ako autorka štvordielnej upírskej romantickej ságy Twilight (2005 – 2008), ktorú preložili do 38 jazykov a na celom svete sa z nej predalo viac ako 150 miliónov kópií. Sága sa dočkala aj filmového spracovania.

Napísala napríklad tiež sci-fi román Hostiteľ (2008), ktorý bol predlohou rovnomennej snímky z roku 2013. Meyer sa na filme, rovnako ako na tituloch Twilight sága: Úsvit – 1. časť (2011) a Twilight sága: Úsvit – 2. časť (2012), podieľala ako spoluproducentka.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com, blogs.wsj.com, stepheniemeyer.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2016