Austrálske voľby boli tesné, opozícia priznáva porážku

Parlamentné voľby v Austrálii sa konali už 2. júla, avšak kompletné výsledky ešte stále nie sú k dispozícii.Sydney 10. júla (WebNoviny.sk) – Líder austrálskej opozície v nedeľu oficiálne priznal porážku v predčasných parlamentných voľbách, ktoré nechali krajinu visieť v neistote viac ako týždeň.

Odporúčame:

Lietadlo sa muselo vrátiť do Sydney, zrazilo sa s vtákom

Voľby sa konali už 2. júla, avšak kompletné výsledky ešte stále nie sú k dispozícii. Napriek tomu vodca opozície Bill Shorten vyjadril presvedčenie, že konzervatívna koalícia súčasného premiéra Malcolma Turnbulla si nakoniec zaistí dostatočný počet kresiel v dolnej komore parlamentu (Snemovňa reprezentantov) na to, aby sa udržala pri moci. Informuje o tom agentúra AP.

Vládna koalícia teda buď vytvorí väčšinovú vládu len s tesným náskokom, alebo sa krajina ocitne v situácii, keď žiadna z politických strán či zoskupení nebude disponovať absolútnou väčšinou. Druhá možnosť by prinútila koalíciu vytvoriť menšinovú vládu s prípadnou podporou nezávislých poslancov či poslancov z menších politických strán.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016