Austrálska kapela INXS zvažuje návrat na hudobnú scénu

V súčasnosti pripravujú muzikál s piesňami kapely a tiež dokument o zosnulom spevákovi formácie Michaelovi Hutchencovi.BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Austrálska rocková kapela INXS zvažuje návrat na hudobnú scénu. V rozhovore pre spoločnosť News Corp Australia to prezradil gitarista Tim Farriss, ktorý uviedol, že muzikanti by radi začali pracovať na novej tvorbe.

Formácia vydala posledný radový album Switch v roku 2005. Po ňom nasledoval tribute album Original Sin (2010). „Myslím si, že Switch bol výborný album. Ukázal, že skladateľské možnosti Andrewa a celej kapely sú stále úžasné,“ uviedol 59-ročný muzikant.

V súčasnosti pripravujú muzikál s piesňami kapely a tiež dokument o zosnulom spevákovi formácie Michaelovi Hutchencovi.

Kapela INXS vznikla v roku 1977. Pôsobili v nej bratia Andrew, Jon a Tim Farrissovci, Garry Gary Beers, Kirk Pengilly a Michael Hutchence, ktorý sa novembri 1997 obesil v hotelovej izbe v Sydney. Medzi najväčšie hity INXS patria skladby ako Original Sin, Need You Tonight, What You Need, Suicide Blonde, Mystify, Devil Inside, Disappear, Beautiful Girl či Never Tear Us Apart. Na celom svete predali približne 45 miliónov nahrávok. Skupina ukončila činnosť v roku 2012.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2016