Aristokrata, ktorý ponúkal odmenu za zrazenie aktivistky, uznali vinným

LONDÝN 11. júla (WebNoviny.sk) – Londýnsky súd v utorok uznal vinným anglického aristokrata z vyhrážania sa podnikateľke Gine Miller, ktorá je známa najmä ako aktivistka proti odchodu Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ). Gina Miller sa dostala do centra pozornosti britskej verejnosti po tom, ako sa koncom roku 2016 obrátila na súd s podaním proti britskej vláde. V januári tohto roku si vymohla súdne rozhodnutie, podľa ktorého vláda nemôže o odchode z EÚ rozhodnúť jednostranne, ale potrebuje na to aj súhlas britského parlamentu.

„Dám päťtisíc libier prvému človeku, ktorý túto neuveriteľne nepríjemnú imigrantku prvej generácie ´omylom´ zrazí,“ napísal okrem iného v reakcii na januárové rozhodnutie súdu na svojom facebookovom profile Rhodri Philipps, ktorý sa hrdí titulom 4. vikomt zo St Davids.

Miller na súde argumentovala, že po týchto vyhrážkach mala veľké obavy o osud svoj aj svojej rodiny. Sudkyňa Emma Arbuthnot jej dala za pravdu: „Boli to vyhrážky. Ponúkali ste peniaze za jej zabitie,“ povedala obžalovanému. Výšku a formu trestu oznámia v stredu.

Viac k témam: brexit, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Aristokrata, ktorý ponúkal odmenu za zrazenie aktivistky, uznali vinným © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2017