Apollo Business Center I zbúrajú, nahradí ho nová budova

Kancelárska budova Apollo Business Centrum I potrebuje podľa developera HB Reavis Group komplexnú zmenu, pričom nový projekt je lepším riešením ako stavebné úpravy súčasnej budovy.BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Novú kancelársku budovu na mieste dnešného Apollo Business Center I postaví developerská skupina HB Reavis Group. Viacúčelovú nehnuteľnosť v Bratislave – Mestská časť Ružinov naprojektuje britské architektonické štúdio Make Architects. Ako ďalej informovala skupina HB Reavis, plánom je v tejto lokalite vybudovať veľkosťou podobnú budovu, ako je súčasná nehnuteľnosť.

„Apollo Business Centrum I potrebuje komplexnú zmenu, vzhľadom na statickú chybu projektu, budova je navyše technologicky opotrebovaná, nový projekt je lepším riešením ako sanácia existujúceho,“ komentoval budúci projekt generálny riaditeľ HB Reavis Group Pavel Trenka. Súčasťou novej budovy by mali byť kancelárie, maloobchodné aj voľnočasové prevádzky poskytujúce služby miestnej komunite aj rastúcim firmám v Bratislave.

„Aktívne sa snažíme nájsť to najlepšie riešenie pre danú lokalitu a obnoviť vhodné podmienky pre celé okolie,“ pokračoval Trenka. V stredu spoločnosť Julesburg podpísala dohodu o odkúpení Apollo Business Centrum I. „Tá nie je konsolidovanou entitou skupiny HB Reavis,“ dodal developer. Finančným partnerom projektu je Slovenská sporiteľňa.

Medzinárodná developerská skupina HB Reavis vznikla v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí na trhoch v strednej a východnej Európe, v Spojenom kráľovstve a v Turecku. Celkovo doposiaľ realizovala 917,5 tisíc metrov štvorcových kancelárií, obchodno-zábavných a logistických centier. Ďalších vyše milióna metrov štvorcových je vo fáze realizácie, plánovania alebo povoľovania výstavby. Spoločnosť má celkové aktíva 2,1 miliardy eur s čistou hodnotou 1,2 miliardy eur.

Medzinárodné architektonické štúdio Make Architects pracovalo od otvorenia v roku 2004 na viac ako 1 300 projektoch na troch kontinentoch. Doposiaľ dokončilo 59 budov, dosiahlo 94 schválení plánov a realizovalo 7 komplexných plánov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2016