Antonina V., známeho z článkov zavraždeného Kuciaka, obžalovali pre pokus o vylákanie eurodotácií

368847_jan kuciak 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku obžalobu na Antonina V. pre pokus zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a pokus zločinu subvenčného podvodu.

Chcel vylákať eurodotácie

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová, obžaloba sa týka pokusu vylákať v roku 2009 od Pôdohospodárskej platobnej agentúry eurodotácie v celkovej výške takmer 120-tisíc eur prostredníctvom spoločnosti BIO-FINIŠ, s. r. o., ktorej bol obvinený konateľom, klamlivo deklarujúc záväzky súvisiace s podmienkami poskytnutia podpory pre poľnohospodárov.

Odporúčame:
Generálna prokuratúra našla deväť pochybení prokurátorov v spisoch zavraždeného novinára Kuciaka

„V prípade poskytnutia podpory by Pôdohospodárskej platobnej agentúre vznikla celková škoda takmer 120-tisíc eur, z ktorej pomerná časť poskytnutá z Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka predstavovala takmer 109-tisíc eur a časť poskytnutá zo štátneho rozpočtu SR viac ako 11-tisíc eur,“ uviedla Tökölyová.

V Taliansku stíhaný za trestné činy

Antonino V. sa momentálne nachádza v Taliansku, kam ho Slovensko vydalo v utorok. Súd v Benátkach na neho 9. marca vydal európsky zatýkací rozkaz. Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Podľa obvinenia sa Antonino V. od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Antonino V., ktorého spomínal v textoch aj zavraždený novinár Ján Kuciak, podnikal na východnom Slovensku.

Viac k témam: Antonino Vadala, eurofondy, Ján Kuciak, Polícia SR, Špecializovaný trestný súd SR, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Antonina V., známeho z článkov zavraždeného Kuciaka, obžalovali pre pokus o vylákanie eurodotácií © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018