Anthonyho Kiedisa z Red Hot Chili Peppers hospitalizovali

Päťdesiattriročného speváka museli odviezť do nemocnice so silnými bolesťami žalúdka, skupina preto musela zrušiť koncert.

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Anthonyho Kiedisa, frontmana americkej rockovej kapely Red Hot Chili Peppers, museli v sobotu hospitalizovať so silnými bolesťami žalúdka. Stalo sa tak len niekoľko hodín pred tým, ako mala skupina vystúpiť na podujatí KROQ Weenie Roast v kalifornskom meste Irvine. Fanúšikom to priamo z pódia oznámil basgitarista Michael „Flea“ Balzary, pričom hovorca usporiadateľského rádia KROQ informoval, že 53-ročného speváka odviezla z areálu sanitka, príčinu bolestí však neuviedol. „Anthony je práve na ceste do nemocnice, a my preto nemôžeme dnes večer zahrať. Veľmi nás to mrzí,“ vyhlásil Balzary.

Skupina Red Hot Chili Peppers vznikla v roku 1983 v Los Angeles a v súčasnosti v nej okrem spomínaných Kiedisa a Balzaryho pôsobia aj Josh Klinghoffer (gitara a klávesy) a Chad Smith (bicie). Debutovali v roku 1984 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Freaky Styley (1985), The Uplift Mofo Party Plan (1987) a Mother’s Milk (1989). Známejšími sa však stali až v roku 1991 po vydaní štúdiovky Blood Sugar Sex Magik. Odvtedy vydali ďalších päť albumov – One Hot Minute (1995), Californication (1999), By The Way (2002), Stadium Arcadium (2006) a I’m With You (2011). Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Otherside, By The Way, Dani California, Can’t Stop či Give It Away. Celosvetovo predali viac ako 80 miliónov kópií nahrávok, získali šesť cien Grammy či jednu BRIT Award. V roku 2012 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Šestnásteho júna vydajú nový album The Getaway, pričom v rámci turné k nemu zahrajú aj v Budapešti či Prahe.

Informácie pochádzajú z webstránok www.billboard.com, ktla.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016