Ani Slovensko nie je imúnne voči teroristickým hrozbám, tvrdí Fedor po správe tajných služieb

370389_martin fedor 676x420.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Obe správy riaditeľov spravodajských služieb za rok 2017, teda Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva, považuje poslanec NR SR z klubu strany Most-Híd Martin Fedor za štandardný prehľad ich činností.

Poslanci v piatok v utajenom režime prerokovali Správu o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2017 ako aj Správu o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2017.

Spravodajské služby môžu byť efektívnejšie

Podľa vyhlásenia Fedora, zo správ spravodajských služieb vyplýva, že boli náznaky toho, „že ani Slovensko ako celý svet nie je imúnne voči teroristickým hrozbám a došlo aj k zabráneniu nejakého prenikania elementov, ktoré by mohli podporovať terorizmus aj na našom území“.

Podľa jeho vyjadrenia sa hrozbám podarilo zabrániť. Na otázku, či bolo Slovensko zapletené do únosu vietnamského občana, uviedol, že z informácií, ktoré má, nevie vyjadriť svoj názor.

Odporúčame:
SNS má podľa Sulíka rýchlejší nástup v kauzách ako Smer-SD, Danko reagoval aj na únos Vietnamca

Spravodajské služby sa v správach podľa neho zaoberali aj aktuálnymi kauzami. „Myslím, že obe služby efektívne mapujú činnosť kartelov na Slovensku, boli popísané spôsoby, ako sa snažili prenikať aj do vyšších miest štátu,“ uviedol Fedor, ktorý verí, že spravodajské zdroje môžu byť v budúcnosti efektívnejšie využité k tomu, aby sa takéto prenikanie dokázalo zastaviť.

Dezinformačné vojny

„Za podstatné pokladám, že to nebol len čisto odpočet práce,“ uviedol Fedor. Podľa jeho slov boli poslanci NR SR na tajnom rokovaní informovaní o prioritách spravodajských služieb. Dôraz podľa neho spravodajské služby kladú na nový typ spravodajských informačných opatrení zo strán iných mocností, ktoré majú za účel rozkladať spoločnosť, vnášať konflikt, oslabovať celé spoločenstvo, krajinu, EÚ, ale aj NATO, čo má zásadný vplyv na politickú situáciu a verejnú mienku.

Odporúčame:
Slovensku hrozí medzinárodný škandál, Kaliňák sa údajne stretol s vietnamskými únoscami

Uviedol to v súvislosti s dezinformačnými vojnami. Pripomenul, že je veľká mašinéria okolo štátom podporovaných firiem, mimovládnych organizácií, ktoré rozvracajú verejnú mienku a stavajú skupiny proti sebe a špecializujú sa na udávanie tónu verejnej mienky.

Viac k témam: Martin Fedor, Most-Híd, SIS Slovenská informačná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Ani Slovensko nie je imúnne voči teroristickým hrozbám, tvrdí Fedor po správe tajných služieb © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018