Angličania radi predstierajú fauly, kriticky sa vyjadril tréner Kolumbie po zápase na MS vo futbale 2018

380213_russia_soccer_wcup_colombia_england_30959 d688a1ae62124d309e3d0b279b0a1904 676x486.jpg

MOSKVA 4. júla (WebNoviny.sk) – Angličania sú skvelí futbalisti, ale radi predstierajú fauly a rozhodca potom vyťahuje karty aj vo chvíľach, keď to nie je treba. V podobnom duchu sa vyslovil tréner Kolumbie José Pékerman po nešťastnom konci jeho zverencov na majstrovstvách sveta v Rusku a tesnej prehre s Angličanmi po penaltovom rozstrele.

Enormné fyzické nasadenie hráčov oboch tímov v záverečnom súboji osemfinále prinieslo 36 faulov, 8 z nich hlavný rozhodca ocenil žltou kartou. Potrestal až šesť Kolumbijčanov a iba dvoch Angličanov. K tomu treba prirátať časté prerušenia hry, keď hráči oboch tímov vášnivo diskutovali medzi sebou alebo slovne napádali rozhodcu na znak nesúhlasu s jeho verdiktmi.

Diskutovaný pokutový kop

Fyzicky mimoriadny vypätý súboj na štadióne Spartaka v Moskve ponúkol vedúci gól Anglicka po mohutne diskutovanom pokutovom kope, kolumbijské vyrovnanie v nadstavenom čase a napokon penaltové rozuzlenie v prospech hrdého Albiónu a postup jeho hráčov po 12 rokoch do štvrťfinále majstrovstiev sveta.

„Angličania sú skvelí v hre vo vzduchu, ale potom často padajú v šestnástke, stačí aj malý dotyk. To je veľmi škodlivé. Množia sa situácie, ktoré nemajú s futbalom nič spoločné,“ posťažoval sa José Pékerman aj na webe ESPN.

Odporúčame:
Anglicko po dráme s Kolumbiou postúpilo do štvrťfinále MS vo futbale 2018, rozhodol až rozstrel

Argentínsky tréner v kolumbijských farbách narážal najmä na situáciu, ktorá predchádzala premenenému pokutovému kopu v podaní Harryho Kanea.

Po súboji kolumbijského stredopoliara Carlosa Sáncheza s Kanom a nariadení penalty v prospech Anglicka niekoľko hráčov oboch tímov obkolesilo hlavného rozhodcu Marka Geigera. Každý mu ponúkol vlastnú verziu penaltového príbehu, došlo k viacerým slovným kontroverziám a niekoľko minút sa vôbec nehralo.

Verdikty sa nezakladali na pravde

„Futbalisti predstierajú, že sú faulovaní a chcú dosiahnuť, aby rozhodca potrestal hráča súpera. Takto dochádza k zmätkom, lebo viaceré verdikty sa potom nezakladajú na pravde. Tieto situácie čoraz viac zasahujú do futbalu a škodia mu. Čím viac faulov a násilných prerušené hry, tým horšie. Stráca sa podstata hry. Musíme nájsť vhodné vybalansovanie toho, čo sa deje na trávniku. Napríklad aj v tom, aby hráči jedného tímu neboli postihovaní častejšie ako tí druhí. Mnohí si teraz myslia, že Kolumbijčana iba faulujú. Nie je to tak. Treba sa kriticky pozrieť aj na druhú stranu. Myslím si, že Angličania budú v ďalšom zápase už opatrnejší,“ kriticky pokračoval Pékerman.

Odporúčame:
Vo štvrťfinále MS vo futbale 2018 je už šesť tímov, Brazília sa prestrieľala na čelo historického poradia

Šesťdesiatosemročný Argentínčan, ktorý sedí na lavičke „Los Cafeteros“ od roku 2012, zdôraznil, že z jeho slov nehovorí len zlosť z vyradenia zo svetového šampionátu. Chce pomôcť futbalu, ktorý pod vplyvom množstva faulov a prerušení hry mení svoju tvár nežiaducim smerom. „Musíme urobiť niečo, aby sme zabránili tomuto vývoju. Musíme chrániť futbal ako hru,“ doplnil Pékerman.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: Anglicko, futbal, José Pékerman, Kolumbia, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Angličania radi predstierajú fauly, kriticky sa vyjadril tréner Kolumbie po zápase na MS vo futbale 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2018