Andrej Martin si zahrá finále kvalifikácie na Roland Garros

Domáci držiteľ voľnej karty Geoffrey Blancaneaux v 2. kole kvalifikácie Roland Garros hladko podľahol Slovákovi Andrejovi Martinovi.PARÍŽ 19. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako dvadsiaty druhý zvíťazil s prehľadom dvakrát 6:2 nad 17-ročným domácim držiteľom voľnej karty Geoffreyom Blancaneauxom, 811. v seniorskom renkingu, vo štvrtkovom stretnutí 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži.

Odporúčame:

Kučová otočila zápas kvalifikácie Roland Garros z 2:6, 1:3

Hantuchová postúpila do finále kvalifikácie na Roland Garros

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Martin, teraz 134. vo svetovom rebríčku ATP (dosiaľ najvyššie bol na 119. pozícii), bude v piatok vo finálovom 3. kole kvalifikácie hrať s úspešným zo súboja Jan-Lennard Struff (Nem.-4) – Andrej Rubľov (Rus.). Daviscupový reprezentant SR už má istotu 16 bodov do počítačového poradia a prémie 14 000 eur brutto.

Zverenec Miloslava Grolmusa a Karola Becka Martin si v „main draw“ na Majors zahral zatiaľ raz, a to na newyorských US Open 2013, kde ako tzv. lucky loser podľahol v 1. kole kazašskému reprezentantovi Michailovi Kukuškinovi.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 2. kolo:

Andrej Martin (SR-22) – Geoffrey Blancaneaux (Fr.) 6:2, 6:2

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016