Americký reťazec kaviarní Starbucks žiada svojich zamestnancov, aby sa úplne zaočkovali proti koronavírusu

416012_starbucks_european_restructuring_82733 ee6ca3496bd24175bbb0d18145c89e7c 676x451.jpg

4.1.2022 (Webnoviny.sk) – Americký reťazec kaviarní Starbucks oznámil, že všetci jeho zamestnanci musia byť do 9. februára úplne zaočkovaní proti koronavírusu, alebo budú musieť každý týždeň absolvovať test na ochorenie COVID-19.

Spoločnosť sídliaca v meste Seattle uviedla, že koná v reakcii na novembrovú požiadavku Úradu pre dohľad nad bezpečnosťou a zdravotnými podmienkami na pracoviskách, aby zamestnanci firiem s viac ako 100 pracovníkmi boli očkovaní alebo sa pravidelne testovali.

Rozhodne ešte najvyšší súd

Požiadavku na povinné očkovanie alebo testovanie zamestnancov minulý týždeň schválil odvolací súd, ale v piatok o nej má rozhodovať Najvyšší súd Spojených štátov amerických.

Reťazec kaviarní Starbucks žiada svojich 228-tisíc zamestnancov v USA, aby ho do 10. januára informovali, či sú zaočkovaní alebo nie.

Stačí aj jednodávkový Johnson

Za úplnú vakcináciu firma považuje podanie dvoch dávok očkovacej látky Pfizer alebo Moderna alebo jednej dávky vakcíny Johnson & Johnson.

Zamestnanci, ktorí sa radšej rozhodnú pre testovanie každý týždeň, si budú musieť testy platiť sami a absolvovať ich v lekárňach, nemocniciach alebo v iných testovacích zariadeniach, ktoré im výsledky testov prekontrolujú.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Americký reťazec kaviarní Starbucks žiada svojich zamestnancov, aby sa úplne zaočkovali proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2022