Americkí moslimovia podporili Clintonovú, kritizovali Trumpa

V priebehu svojej prezidentskej kampane Donald Trump napríklad navrhol, aby bol moslimom zakázaný vstup na územie Spojených štátov americkýchWASHINGTON 27. septembra (WebNoviny.sk) – Lobistická skupina amerických moslimov podporila v utorok demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú.

Vyhlásila tiež, že bude pracovať na mobilizácii moslimov v celých Spojených štátoch, aby v novembrových prezidentských voľbách nezvíťazil republikánsky kandidát Donald Trump. Informovala o tom agentúra DPA. Skupina Emerge USA sa pokladá za najväčšiu politickú nátlakovú skupinu, ktorá si kladie za cieľ posilnenie „politického povedomia“ moslimov v Spojených štátoch.

Odporúčame:

Clintonová a Trump majú za sebou duel. Kto vyhral u divákov?

V priebehu svojej prezidentskej kampane Trump navrhol, aby bol moslimom zakázaný vstup na územie Spojených štátov, obhajoval monitorovanie mešít a kritizoval rodičov moslimského príslušníka amerických ozbrojených síl, ktorý padol v Iraku.
Skupina Emerge USA podrobila ostrej kritike aj Trumpove „bigotné“ plány na riešenie prisťahovaleckej otázky.

„Tieto návrhy sú dokonale protiamerické a sú v rozpore so samotnou podstatou predstavy Otcov zakladateľov o tom, ako by mal tento veľký národ vyzerať. Tieto voľby majú pre Američanov moslimského vierovyznania zásadný význam, význam pre ich občianske práva a jestvovanie vôbec,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Americkí moslimovia vyslovili Clintonovej podporu po prvej z troch prezidentských debát, v ktorej sa v noci nadnes stretla so svojím republikánskym protikandidátom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2016