Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov

447600_gettyimages 1144570796 676x380.jpg

6.9.2020 (Webnoviny.sk) – Americkí regulátori uvažujú o zaradení čínskeho výrobcu čipov, spoločnosti Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), na zoznam zahraničných firiem, ktoré potrebujú vládny súhlas na získanie amerických technológií alebo komponentov. Informoval o tom denník Wall Street Journal a ďalšie periodiká, ktoré uviedli, že americkí predstavitelia skúmajú, či SMIC zohráva rolu vo vojenskom vývoji.

Spoločnosť Semiconductor Manufacturing International Corp. poprela, že má nejaké spojenie s armádou. „Nemáme nijaké vzťahy s čínskou armádou,“ uviedla firma vo vyhlásení.

Dodala, že jej produkty sú „iba pre civilných a komerčných koncových užívateľov“. Firma ďalej uviedla, že je „otvorená úprimnej a transparentnej komunikácií“ s Washingtonom pri riešení „potenciálnych nedorozumení“.

Podobné obmedzenia pri predaji amerických komponentov Washington uvalil aj na čínsku spoločnosť Huawei Technologies, ktorá je jedným z najväčších výrobcov smartfónov a zariadení pre telekomunikačné siete. Čínske firmy, vrátane spoločnosti Huawei, vyvíjajú svoje vlastné čipy a inú technológiu, ale závody, ktoré ich produkujú, potrebujú americkú výrobnú technológiu, pre ktorú existuje málo alternatív.

Viac k témam: čip, digitálne technológie, povolenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2020