Americké ministerstvo spravodlivosti a federálne súdy sa stali obeťami hackerov, podozrievajú Rusov

398239_gettyimages 817486228 676x380.jpg

7.1.2021 (Webnoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti aj tamojšie federálne súdy v stredu vyhlásili, že patrili medzi desiatky amerických vládnych inštitúcií a súkromných firiem, ktoré zasiahla niekoľkomesačná kybernetická špionážna kampaň. Tú americkí úradníci pripisujú elitným ruským hackerom.

Rozsah spôsobených škôd momentálne nie je známy, no spomenuté ministerstvo uviedlo, že mohli byť zasiahnuté tri percentá jeho e-mailových účtov Microsoft Office 365. Bližšie však nešpecifikovalo, komu účty patria. Zároveň nič nenasvedčuje tomu, že sa hackeri dostali k utajovaným systémom.

V prípade súdov bol narušený celoštátny systém riadenia súdnych prípadov, čo mohlo spôsobiť, že sa hackeri dostali k zapečateným súdnym dokumentom, ktorých obsah je veľmi citlivý.

„Možný dosah je obrovský. Skutočný dosah je pravdepodobne značný,“ uviedol úradník federálneho súdu, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity. Ako dodal, zapečatené súdne spisy môžu obsahovať informácie o národnej bezpečnosti, obchodnom tajomstve a odpisoch odposluchov spolu s finančnými údajmi z prípadov bankrotu a menami dôverných informátorov v trestných veciach.

Viac k témam: hackeri, kybernetický útok, kyberšpionáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké ministerstvo spravodlivosti a federálne súdy sa stali obeťami hackerov, podozrievajú Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2021