Američan Taffe mieri do Slovana, ‚belasí‘ chcú aj Nováka

Útočník Jeff Taffe bol veľmi blízko dohody s Luleou, ale napokon sa rozhodol zotrvať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Do Slovana sa možno opäť vráti obranca Filip Novák, o toho má však záujem aj nováčik súťaže Červená hviezda Kchun-lun z Číny.LULEA 14. júla (WebNoviny.sk) – Do hokejového Slovana Bratislava podľa vlastných slov mieri americký útočník Jeff Taffe. Tridsaťpäťročný center to prezradil v rozhovore pre švédske periodikum Norrländskan. Taffe bol veľmi blízko dohody s Luleou, ale napokon sa rozhodol zotrvať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

V uplynulej sezóne si v nej obliekal dres Neftechimiku Nižnekamsk, kde v 56 stretnutiach základnej časti nazbieral 26 bodov (12+14). „S Luleou nebol nijaký problém, ale rozhodol som sa pre Bratislavu. Dostal som odtiaľ dobrú ponuku a nie som spokojný s uplynulým ročníkom, takže som chcel dať KHL ešte šancu. Cítim, že v tejto lige môžem byť platným hráčom,“ uviedol Taffe.

V hokejovom životopise má aj 180 stretnutí v severoamerickej NHL (bilancia 21+25) za Phoenix, New York Rangers, Pittsburgh, Floridu, Chicago a Minnesotu.

„Belasí“ by opäť chceli do svojho kádra aj obrancu Filipa Nováka. Skúsený 34-ročný bek strávil v Slovane časť sezóny 2015/2016, v polovici októbra zamieril do konkurenčného mužstva Traktor Čeľabinsk.

V minulosti sa Filip Novák dvakrát podieľal na zisku Gagarinovho pohára pre Dinamo Moskva. „Rokovania pokračujú. Či príde k nejakému záveru, by mohlo byť známe počas nasledujúceho týždňa. Uvidíme. Filip pozná prostredie, ľudia z klubu a tréner Říha poznajú jeho, Slovan potrebuje skúseného obrancu, Novák by mohol byť jednou z možností,“ povedal agent českého beka Vladimír Vůjtek mladší. Rodák z Českých Budějovíc za Slovan zatiaľ odohral 16 zápasov a pripísal si v nich po jednom góle aj asistencii.

Filipa Nováka však má v hľadáčiku aj nováčik KHL Červená hviezda Kchun-lun z Číny. „Riešili sme to a stále riešime. K dohode zatiaľ neprišlo,“ hlási Vůjtek. Do prípravy Slovana sa zatiaľ nezapojil iný český obranca Tomáš Kundrátek, ktorý síce má s „belasými“ zmluvu, no do 15. júla má šancu dohodnúť sa na odchode do NHL.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016