Američan si na dom vyvesil obrovskú vlajku s hákovým krížom, podľa úradov je to jeho právo

374946_israel_italy_giro_cycling_97383 4b97924cfbc146569bab1dc7365ec52f 1 676x357.jpg

WEST MIFFLIN 10. mája (WebNoviny.sk) – Obyvateľ mesta West Mifflin, ktoré sa nachádza neďaleko Pittsburghu v štáte Pennsylvánia, si vyvesil z domu obrovskú vlajku s hákovým krížom.

Červená zástava s čiernou svastikou veje z jeho domu povedľa vlajky južanskej Konfederácie, ktorú tam mal zavesenú už predtým, informujú miestne noviny Pittsburgh Post-Gazette. Novinári sa s mužom snažili pozhovárať, ale odmieta akýkoľvek kontakt. Susedia vravia, že tohto človeka ani veľmi nepoznajú a jeden z nich novinárom povedal, že si na protest plánuje vyvesiť na svoj dom dúhovú zástavu.

Starosta mesta Chris Kelly vysvetľuje, že podľa amerických zákonov je takéto konanie legálne. „Mesto to musí v mene nášho liberálneho poňatia slobody tolerovať. Nie je to (vyvesenie vlajky so svastikou – pozn. SITA) nič iné ako čistá zloba, ale my jednoducho nemôžeme zakázať hlúposť a nenávisť,“ cituje starostu agentúra Associated Press.

Viac k témam: fašizmus, rasizmus, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Američan si na dom vyvesil obrovskú vlajku s hákovým krížom, podľa úradov je to jeho právo © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2018