Aktualizované: Rehák Štefečeková a Varga obhájili prvenstvo na Svetovom pohári v tímovom mixe

378342_img_6890 676x451.jpg

aktualizované: 14. júna 19:53

SIGGIEWI 14. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga po triumfe na aprílových pretekoch Svetového pohára v kórejskom Čchangwone pridali prvenstvo v tímovom mixe v trape aj na ďalšom podujatí SP 2018 v maltskom Siggiewi.

Súperi sa musia báť

Elitné slovenské duo zvíťazilo v novej olympijskej disciplíne, keď vo štvrtkovej kvalifikácii dosiahlo súčet 132 terčov (Rehák Štefečeková 64, Varga 68), čo vďaka úspešnému rozstrelu stačilo na 3. miesto. Vo finále trafili členovia ŠCP Bratislava 42 z 50 terčov a jasne prevýšili svojich konkurentov.

Slovenskí zlatí medailisti z mixu na premiérových európskych hrách v azerbajdžanskom Baku 2015 potvrdili pozíciu jedných z hlavných favoritov. Trojbodové manko mali talianski víťazi kvalifikácie Silvana Stancová s Emanuelem Buccolierim (39). Tretí boli tiež Taliani Jessica Rossiová s Giovannim Pellielom (31).

„Strieľať v takýchto podmienkach je nesmierne náročné, ale zároveň aj veľmi zábavné. Podmienky však boli pre všetky tímy rovnaké. Ani sme nepotrebovali vysoký súčet na postup do finále. Je to super pocit opäť zvíťaziť v mixe. Najbližšie nás čakajú majstrovstvá Európy, teraz sa nás súperi musia báť,“ uviedla po medailovom ceremoniáli pre web Medzinárodnej streleckej federácie Rehák Štefečeková.

Rozstrel o miestenky

Prvú finálovú účasť od zaradenia mixu do programu SP si pripísali Jana Špotáková s Mariánom Kovačócym, ktorí obsadili v konkurencii 39 dvojíc konečné 6. miesto. V kvalifikácii mali na konte dovedna 130 terčov (obaja zhodne po 65), čo bol piaty najlepší výkon, ale rovnako si počínali aj ďalšie štyri páry súperov.

Odporúčame:
Zuzana Rehák Štefečeková si vystrieľala finále na pretekoch Svetového pohára

Nasledoval dodatočný k.o. rozstrel o dve zostávajúce miestenky medzi finálovú šesticu, v ktorom uspeli už spomenutí Rossiová s Pellielom (3) i Špotáková s Kovačócym (2). Druhá slovenská dvojica potom ako prvá z finalistov musela opustiť súťaž, keď mala v tej chvíli po 25 odstrieľaných terčoch na konte 16 terčov, čo bolo o jeden bod menej ako najbližší španielski súperi na 5. priečke.

Pekný narodeninový darček

Zaujímavosťou bolo, že vo finále sa predstavili len zástupcovia troch krajín, po dve dvojice tam mali Slovensko, Taliansko i Španielsko.

„Splnil sa mi dnešný sen. Veril som, že sa obe naše dvojice dostanú do finále, čím by mi dali moji zverenci pekný darček k dnešným narodeninám. Navyše pridali k tomu aj zlato, takže musím vysloviť maximálnu spokojnosť. Výsledky boli ovplyvnené silným nárazovým vetrom, takže boli nižšie ako zvyčajne. V dnešných pretekoch sa ukázala sila jednotlivých tímov v mixe. Som rád, že popri Talianoch či Španieloch patria aj moji športovci k špičke. Máme za sebou jeden z najúspešnejších výjazdov na podujatia SP, keď sme dosiahli štyri finálové účasti a získali dve medaily,“ uviedol pre agentúru SITA reprezentačný kouč trapistov SR Branislav Slamka.

Svetový pohár v streľbe z brokových zbraní

trap

tímový mix (konečné poradie): 1. Slovensko I (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 42 b. (v kvalifikácii 132 /k.o. rozstrel 10/), 2. Taliansko II (Stancová, Buccolieri) 39 (139), 3. Taliansko I (Rossiová, Pellielo) 31 (130 /k.o. rozstrel 3/), … 6. Slovensko II (Jana Špotáková, Marián Kovačócy) 16 (130 /k.o. rozstrel 2/)

Viac k témam: Erik Varga, športová streľba, Svetový pohár v streľbe z brokových zbraní, Zuzana Rehák Štefečeková
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Rehák Štefečeková a Varga obhájili prvenstvo na Svetovom pohári v tímovom mixe © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júna 2018