Akcia Zámok odhalila viacero podvodov s reklamnými službami, škody na DPH prekročili štyri milióny

359454_thinkstockphotos 639759834 676x477.jpg

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Predbežné škody na DPH za viac ako štyri milióny eur vyčíslili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) po razii zameranej na podvody s reklamnými službami.

Akciu Zámok uskutočnili v uplynulých dňoch na rôznych miesta Slovenska. Colníci zaistili účtovníctvo firiem z Popradu, Košíc, Michaloviec, Žiliny, Nových Zámkov aj z Bratislavy, ktoré sa venovali poskytovaniu a sprostredkovaniu reklamných služieb.

Odporúčame:
Prokuratúra prehľadala sídlo BMW v súvislosti s možnou manipuláciou emisií

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, zaisťovacie úkony sa realizovali v sídlach podozrivých firiem, aj v obchodných a administratívnych priestoroch spoločností, ktoré daným subjektom poskytovali účtovnícke služby.

“Nakoľko je odôvodnená obava, že prípadná dorubená daň by mohla byť u obchodných spoločností v budúcnosti nevymožiteľná, KÚFS vydal predbežné opatrenie spočívajúce v zákaze nakladať s nehnuteľnosťami v majetku týchto podozrivých slovenských obchodných spoločností”, dodala Skokanová.

Viac k témam: akcia zámok, daňový podvod, Kriminálny úrad Finančnej správy
Zdroj: Webnoviny.sk – Akcia Zámok odhalila viacero podvodov s reklamnými službami, škody na DPH prekročili štyri milióny © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018