Aj nestraníci môžu mať teraz podľa sociológa Vašečku problém stať sa nominantmi Smeru-SD

360221_smer sd 676x450.jpg

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Podľa sociológa Michala Vašečku môžu mať v súčasnosti aj odborníci problém s tým, aby boli nominovaní stranou Smer-SD.

Ako uviedol pre agentúru SITA, očakáva, že Smer nebude tak rýchlo vedieť zareagovať s dostatočne kvalitnými nomináciami.

Možná ostrejšia reakcia Smeru-SD

Podľa jeho slov už predošlé mená, s ktorými prišiel Peter Pellegrini (Smer-SD) za prezidentom Andrejom Kiskom, naznačovali nedostatok kvalitných ľudí vo vnútri strany.

Odporúčame:
Kiska má v tejto situácii navrch, komentuje politológ rozhodnutie zatiaľ nevymenovať vládu

„Pán Pellegrini sa bude snažiť vytvoriť novú vládu. Predpokladám, že strana Smer zareaguje voči prezidentovi trošku ostrejšie, čo môžu naznačovať reakcie jednotlivých predstaviteľov strany. Prezident Kiska sa rozhodol v rámci ústavných možností, ktoré má. Teraz zrejme Smer nebude schopný zareagovať tak rýchlo, ako tomu bolo pred pár dňami, pretože tá rýchlosť bola aj na slovenské pomery naozaj mimoriadna,“ uviedol pre SITA Vašečka.

Úradnícka vláda nie je pravdepodobná

„Budeme musieť počkať, ako zareaguje na slová prezidenta pán Pellegrini. Smer môže stále nájsť kvalitných ľudí, ale zrejme to nebude člen strany, zároveň však už tie nominácie pána Ráža či pani Laššákovej hovorili o istom personálnom zúfalstve. No a platí, že teraz veľmi veľa ľudí môže mať osobitný problém s tým, aby boli nominovaní práve Smerom,“ priblížil svoje domnienky Vašečka.

Na otázku, či sa môže situácia skončiť vymenovaním takzvanej úradníckej vlády sociológ povedal, že v našej krajine je s tým zjavne nejaký problém a takúto možnosť neočakáva, i keď sa podobné riešenia v zahraničí osvedčili.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Michal Vašečka, Most-Híd, Peter Pellegrini, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj nestraníci môžu mať teraz podľa sociológa Vašečku problém stať sa nominantmi Smeru-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

20. marca 2018