Agentúra S&P zvýšila ratingy Maďarska a pridelila im stabilný výhľad

394218_madarsko.jpg

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra S&P zvýšila maďarské ratingy dlhodobých a krátkodobých záväzkov v zahraničnej a domácej mene na BBB/A-2 z úrovne BBB-/A-3 a pridelila im stabilný výhľad.

Zlepšenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti krajiny podľa agentúry odzrkadľuje perspektívu jej zdravého ekonomického rastu, ktorý je podporovaný tým, že vysoké súkromné úspory a reálny rast miezd udržiavajú domáci dopyt a tiež tým, že pokračuje rast exportnej kapacity automobilového odvetvia a sektora služieb.

V tomto roku sa maďarský hrubý domáci produkt podľa S&P reálne zväčší aspoň o 3,3 percenta po mimoriadne silnom raste v minulom roku o 4,8 percenta.

Agentúra síce prognózuje, že ekonomický rast krajiny sa do roku 2021 spomalí smerom k úrovni 2 percent, ale očakáva, že maďarská malá otvorená ekonomika dokáže prekonať obdobie slabšieho zahraničného dopytu a tiež predpokladaný pokles financovania z eurofondov.

Viac k témam: maďarská ekonomika, rating, ratingová agentúra Standard and Poor’s (S&P)
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra S&P zvýšila ratingy Maďarska a pridelila im stabilný výhľad © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2019