Agentúra Moody’s zlepšila výhľad ratingu dočasného eurovalu

373320_euro.jpg

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s zmenila výhľad ratingu Európskeho nástroja finančnej stability (EFSF), tzv. dočasného eurovalu, zo stabilného na pozitívny. Zároveň mu potvrdila dlhodobý emisný rating na úrovni Aa1.

Zmena výhľadu ratingu Francúzska

Hlavným dôvodom zlepšenia výhľadu dočasného eurovalu je nedávna zmena výhľadu ratingu Francúzska, ktorý je na stupni Aa2, zo stabilného na pozitívny, uviedla agentúra.

Odporúčame:
Agentúra Moody’s zlepšila ratingový výhľad Českej republiky

Z hľadiska Moody’s úverová sila EFSF úzko súvisí s úverovou silou jeho najväčších garantov s najvyšším hodnotením úverovej spoľahlivosti.

Ochota členských štátov EFSF

Z toho dôvodu rating EFSF v princípe úzko súvisí s úverovou spoľahlivosťou Nemecka a Francúzska. V minulosti agentúra dospela k záveru, že rating dočasného eurovalu môže byť maximálne o jeden stupeň vyšší ako hodnotenie úverovej spoľahlivosti Francúzska.

Potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti dočasného eurovalu na úrovni Aa1 podľa agentúry Moody’s odzrkadľuje obozretný manažment jeho likvidity a veľmi dobrý prístup na trh, čo zmierňuje refinančné riziká.

Zároveň ide o odzrkadlenie veľmi vysokej schopnosti a ochoty členských štátov EFSF poskytnúť dočasnému eurovalu mimoriadnu podporu.

Viac k témam: EFSF Európsky nástroj finančnej stability (dočasný euroval), rating, ratingová agentúra Moody’s
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Moody’s zlepšila výhľad ratingu dočasného eurovalu © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2018