Agentúra Fitch potvrdila rating Ukrajiny

Potvrdenie ratingu odráža nedostatočný pokrok Ukrajiny v oblasti reformného programu, ktorý je potrebný na odblokovanie finančnej pomoci.LONDÝN 16. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) Ukrajiny v domácej a v cudzej mene na stupni CCC. Rating nadradených nezabezpečených záväzkov krajiny v domácej a v cudzej mene agentúra potvrdila na stupni CCC. Stropný rating agentúra potvrdila na stupni CCC a krátkodobý IDR agentúra Fitch potvrdila na stupni C.

Potvrdenie ratingu odráža nedostatočný pokrok Ukrajiny v oblasti reformného programu, ktorý je potrebný na odblokovanie finančnej pomoci. Agentúra Fitch očakáva, že nová ukrajinská vláda bude pokračovať v reformách, ktoré by jej mali priniesť tranžu pomoci od Medzinárodného menového fondu (MMF) vo výške 1,7 mld. USD.

Uskutočnenie reforiem je pravdepodobné v treťom kvartáli tohto roku. Koalícia má však iba tesnú väčšinu o jedno kreslo. Ďalšie reformy by tak mohli byť len postupné a financovanie zo strany MMF by sa mohlo ďalej zdržovať.

(1 EUR = 1,1348 USD)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016