Adele je najbohatšia hudobníčka v dejinách Británie

Príjmy 27-ročnej speváčky výrazne vzrástli po novembrovom vydaní jej albumu 25, ktorý je jej prvým albumom po štyroch rokoch.LONDÝN 24. apríla (WebNoviny.sk) – Adele je najbohatšia britská hudobníčka všetkých čias. Vyplýva to z tohtoročného zoznamu najbohatších Britov (Rich List), ktorý každý rok zostavujú noviny Sunday Times, informovala BBC.

V zozname 50 milionárov zo sveta hudby v Spojenom kráľovstve a Írsku obsadila Adele s majetkom 85 miliónov libier (107 miliónov eur) 30. priečku. Oproti vlaňajšku si polepšila o 35 miliónov libier, uvádza BBC.

Odporúčame:

Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné

Adele narástli príjmy od albumu 25

Jedinou speváčkou s ešte väčším majetkom je na zozname, ktorý zahŕňa aj Írsko, Írka Enya (91 miliónov libier). Adele piaty rok po sebe obsadila tiež čelo zoznamu najbohatších mladých hudobníkov (Young Music Rich List), ktorý zahŕňa ľudí do veku 30 rokov.

Príjmy 27-ročnej speváčky výrazne vzrástli po novembrovom vydaní jej albumu 25, ktorý je jej prvým albumom po štyroch rokoch. Adele debutovala v zozname najbohatších mladých hudobníkov v roku 2011 na 9. priečke, ale od roku 2012 sa drží stále na čele.

V zozname najbohatších britských a írskych milionárov zo sveta hudby je speváčka v súčasnosti na 30. mieste, je vyššie ako sir Cliff Richard, Gary Barlow a Kylie Minogue. Vlani bola 43. Je jednou z iba troch sólo žien, ktoré sa dostali do tohtoročného zoznamu najbohatších. Zvyšné dve ženy sú Nancy Shevellová so 760 miliónmi a Olivia Harrisonová s 220 miliónmi libier.

Vedie Paul McCartney

Adele sa už tento rok zapísala do histórie získaním štyroch hudobných cien Brit Awards ako najlepšia ženská sólistka, za najlepší singel (Hello), najlepší britský album roka (25) a za globálny úspech. Z jej albumu 25 sa už predalo 15 miliónov kusov.

Na čele zoznamu najbohatších britských a írskych hudobníkov je bývalý člen Beatles sir Paul McCartney s odhadovaným majetkom 760 miliónov libier. Najbohatšou hudobnou skupinou v Británii a Írsku sú podľa tohtoročného zoznamu Rolling Stones (spoločne majú 630 miliónov libier) pred U2 (spoločne 500 miliónov libier).

Celý zoznam najbohatších ľudí v Británii a Írsku zverejnia noviny Sunday Times v nedeľu.

Podľa BBC je prvá desiatka v hudobnom svete nasledujúca:

1. sir Paul McCartney a jeho manželka Nancy Shevellová (760 miliónov libier)
2. lord Lloyd-Webber (715 miliónov libier)
3. U2 (500 miliónov libier)
4. sir Elton John (280 miliónov libier)
5. sir Mick Jagger (235 miliónov libier)
=6. Olivia a Dhani Harrisonovci (manželka a syn zosnulého Georgea Harrisona) (220 miliónov libier)
=6. Keith Richards (220 miliónov libier)
8. Ringo Starr (200 miliónov libier)
9. Michael Flatley (198 miliónov libier)
10. Sting (185 miliónov libier)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016