Adam Žampa sa rýchlo spamätal z chyby a v olympijskom slalome obsadil 24. miesto

368231_adam zampa 1 676x470.jpg

PJONGČANG 22. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa obsadil v slalome mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu 24. miesto.

Po prvom kole figuroval na 24. pozícii, no v druhom urobil v hornej časti veľkú chybu. Podarilo sa mu zostať na trati a veľkú stratu rizikovou jazdou výrazne znížil, po svojom výkone sa zaradil na 3. priečku.

V olympijskom slalome v Soči 2014 bol Adam Žampa šiesty. „Pred chybou aj po nej som mal rýchlu jazdu, celkom rýchlo som sa z chyby spamätal. Po takej obrovskej chybe som mal v cieli stratu len 33 stotín sekundy, asi som prišiel o prvú desiatku,“ povedal Adam Žampa pre RTVS.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Zlato si vyjazdil skúsený Švéd André Myhrer, striebro putuje do Švajčiarska zásluhou Ramona Zenhäuserna a bronz získal Rakúšan Michael Matt.

Matej Falat bol po prvom kole na 32. mieste, no druhé nedokončil. Andreasovi Žampovi patrila po prvej jazde 39. pozícia, druhá mu nevyšla a v konečnom účtovaní obsadil 35. priečku. Obe slalomové kolá dokončilo len 43 jazdcov zo 108 štartujúcich pretekárov.

Viac k témam: Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Žampa sa rýchlo spamätal z chyby a v olympijskom slalome obsadil 24. miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

22. februára 2018