Adam Liška má podľa riaditeľa Čerepovca veľký potenciál, na ľade odrobí množstvo práce

418564_img_1983 676x451.jpg

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Severstaľ Čerepovec v minulej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nepostúpil do play-off a najmä v prvej polovici ročníka prežíval výsledkové trápenie.

Vedenie ruského tímu sa preto rozhodlo v nasledujúcej edícii nadnárodnej súťaže vsadiť na mladých hráčov a odľahčiť tým klubovú pokladnicu. „Oceliari“ v rámci obmeny kádra siahli aj po slovenskom útočníkovi Adamovi Liškovi, ktorý je zatiaľ len druhým legionárom na súpiske po boku českého obrancu Libora Šuláka.

Dávajú šancu mladým Rusom

Nie je pre nás jednoduché nájsť kvalitných hráčov zo zahraničia, ktorí ešte nehrali v KHL, aby u nás podpísali kontrakt. Šulák je jedným z takých hokejistov. Počítame s tým, že bude pre nás posilou. Je to všestranný bek s dobrou strelou a skúsenosťami z NHL. Liška hral za národné tímy Slovenska v rámci všetkých vekových kategórií a je to hráč, ktorý môže odrobiť na ľade veľké množstvo práce pre tím. Nemá pre nás cenu, aby sme zbytočne investovali do viacerých legionárov len na vyplnenie kvóty. Radšej dáme šancu mladým Rusom,“ vysvetlil v rozhovore pre web championat.com riaditeľ čerepovského klubu Michail Choroškov.

Deväťnásťročný Liška nastupoval v KHL aj v minulej sezóne a zotrvanie v najkvalitnejšej európskej lige si vybojoval napriek tomu, že v drese Slovana Bratislava nazbieral v 52 zápasoch iba 10 bodov (4+6).

Dva góly Kanade

Pozeráte sa len na štatistiky. Nie sú to najlepšie čísla, ale ani zlé na hráča v jeho veku. Hral na svetovom šampionáte, dal dva góly Kanaďanom a my si myslíme, že je v ňom veľký potenciál. Preto by som ešte počkal s hodnotením tohto prestupu. Pre nás je tiež dôležité, že človek v jeho veku si uvedomuje, akú šancu od nás dostal. Zároveň je možné, že hodnota Liškovho kontraktu bude najnižšia spomedzi všetkých legionárov hrajúcich v ruských kluboch KHL,“ priznal Choroškov.

Bratislavský rodák bude siedmym Slovákom, ktorý si zahrá v Čerepovci počas éry KHL. Pred ním v ruskom klube nastupovali útočníci Ladislav Nagy, Marek Zagrapan, Martin Cibák, obranca Peter Smrek a brankári Rastislav Staňa s Júliusom Hudáčkom. Práve posledný menovaný si v Čerepovci urobil výborné meno a po vydarenej sezóne 2017/18 zamieril do konkurenčného Spartaka Moskva. Ešte pred vytvorením KHL pôsobili v Severstali aj dvaja majstri sveta z Göteborgu – krídelník Radovan Somík a obranca Ladislav Čierny.

Viac k témam: Severstaľ Čerepovec
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Liška má podľa riaditeľa Čerepovca veľký potenciál, na ľade odrobí množstvo práce © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2019